چهارشنبه 4 دی 1387 @ 08:27 ق.ظ

رنگها

بی هدف عکسای کامپیوترم و نگاه می کنم، بعضیاشون انقدر زنده اند و با آدم حرف می زنند که کافیه دستت رو دراز و لمسشون کنی... یکی از اون تمشک ترش و خوشمزه هایی که تو عکسه رو برداری مثلا. یا صورتت رو بدی به دست نسیم خنکی که از سمت دریا می وزه... رنگ زیبای این تصاویر  واقعا مجذوبم کرده... با هر عکسی که می بینم به این فکر می کنم که چقدر خدا کار خوبی کرد جهان و رنگی آفرید و نه سیاه و سفید و من چقدر ممنون خدا هستم که به من توانایی دیدن داد تا لذت ببرم از اینهمه زیبایی. حالا که دارم اینها رو می نویسم یهو به ذهنم می رسه که ما آدما حتی بعضی چیزا رو تو ذهنمونم رنگ میکنیم... مث اعداد، افراد، روزهای هفته، ماههای سال و حتی شاید خود سالها... حداقل منکه اینجوریم... مثلا من بجز افراد که فقط تصاویرشون میاد تو ذهم برای بقیه موارد رنگ میاد جلو چشام؛ مثلا من روزهای هفته رو این رنگی میبینم:

شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه،  پنجشنبه و جمعه

حالا که این رنگا رو کنار هم گذاشتم میبینم اصلا و ابدا ترکیبای قشنگی نیستند و اگه قرار باشه عمدا رنگایی و کنار هم بذارم به هیچ وجه به این ترتیبی که این بالا هست، نمیذارم ولی چه کنم که این رنگا ناخودآگاه میان تو ذهنم.

رنگ اعداد هم تقریبا مث رنگ ایام هفته ست ولی با این وجود بذار امتحان کنم ببینم دارم درست میگم یا نه آخه تا حالا رنگای ذهنیم و اینجوری رو کاغذ پیاده نکرده بودم:

یک، دو، سه، چهار، پنج، شش، هفت، هشت، نه، ده!

نه مثل اینکه یه کم فرق کرد. حالا ماهها:

فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند

اینم از رنگ سالها:

1387، 1386، 1385، 1384، 1383، 1382، 1381، 1380، 1379، 1378

از ترکیب رنگ سالها بیشتر خوشم اومدB تو چی؟ این مواردی و که من گفتم چه رنگی میبینی؟ یا اصلا رنگی میبینی یا نه چیز دیگه ای برات تداعی میشه؟ اگه کسی روانشانسی این رنگها رو هم بلد بود خوشحال میشم بهم بگه ...   

 

P.S.1: Come live in my heart & pay no rent!

P.S.2: If nothing lasts forever, can I be your nothing?!